Χώρα
Οδηγίες Πολιτικής Απορρήτου Οδηγίες Πολιτικής Απορρήτου.
We’ll email you instructions to reset your password. Make sure you enter the same email address you used to sign up to your account
Δεν μπορώ να πω, μερικές φορές το μακιγιάζ μπορεί να γίνει πολύ βαρετό. Και εγώ βαριέμαι να κάνω τα ίδια και τα ίδια και μία στο τόσο αλλάζω όμως… όχι για πολύ.
Βλέπεις, κάνουμε συχνότερα το μακιγιάζ που μας ταιριάζει συνεπώς αναπόφευκτα θα ξαναγυρίσουμε σε αυτό. Στο θέμα μας όμως: Τι μπορείς να κάνεις αντί για γραμμή στο άνω βλέφαρο…
Γραμμή στο κάτω! Δεν πυρηνική φυσική αλλά θα σου εξηγήσω γιατί το προτείνω. Αν τονίζεις συχνά το κάτω βλέφαρο σημαίνει πως κάνεις σχετικά έντονο μακιγιάζ συνεπώς, μία απλή σκιά δεν θα σε καλύψει.
Η γραμμή στο κάτω βλέφαρο όμως είναι ιδανική. Και θα κάνει τα μάτια σου μεγαλύτερα και μπορείς να παίξεις ακόμα και με το χρώμα.
Ανάλογα και με την διάθεσή σου, μπορείς να κάνεις μία έντονη, αυστηρή γραμμή ή να την σβήσεις με ένα πινέλο για πιο απαλό, smoky αποτέλεσμα.
Ό, τι και αν κάνεις δεν θέλω να ξεχάσεις την μάσκαρά σου και φυσικά το πιο πλατύ σου χαμόγελο! Αυτό είναι που κάνει πάντα όλη τη διαφορά και όχι το μακιγιάζ σου απαραίτητα…